Dovolená - Exotické zájezdy

Letiště Praha-Ruzyně

Letiště Ruzyně je nejvetší mezinárodní letiště v České republice a současně jedno z největších ve střední a východní Evropě umístěné na severozápadním okraji Prahy. Ročně odbaví zhruba 12 milionů cestujících v 160 000 letech. Letiště se používá pro mezinárodní i vnitrostátní letecký provoz.

Historie

Konstrukce letiště byla vyprojektovaná arch. Adolfem Benšem. Letište bylo otevřeno v roce 1937 a na letiště se přemístila tehdejší civilní letecká doprava z letiště Praha-Kbely.
První úpravy po válce (1947–1956) rozšířili a vylepšili technické zázemí letiště.
V letech 1960–1968 bylo letiště rozšířeno o oblast označovanou dnes jako Sever na tzv. Nové letiště. Byla vybudována nová odbavovací budova, hangár a nové přístávací i vzletové dráhy.
Další rekonstrukce proběhli v letech 1989–1993.
V roce 1997 otevřen nový terminál „Jih 2“.
V roce 2006 byl otevřen terminál „Sever 2“.

Současnost

Dráhový systém sestává ze tří vzletových a přistávacích drah, z nichž jedna je trvale pro vzlety i přistání uzavřena, používá se jako pojezdová dráha a pro parkování velkých letadel.

Letiště obsahuje dva oddělené terminály – hlavní je nová budova Terminálu Sever, ze kterého je odbavována většina běžných letů. Budova starého letiště je označena jako Terminál Jih a slouží hlavně pro VIP lety. V sousedství je nákladní terminál s odbavovacími plochami Apron Cargo 1 a Apron Cargo 2.

Fotky z Ruzyně

Informační tabule - Terminál Sever
Ruzyně informační tabule
Ruzyně zavazadlové terminály
Ruzyně zavazadlové terminály
Ruzyně tunely pro nástup do letadla
Ruzyně tunely pro nástup do letadla
Copyright © 2007 - 2018 by Zdeněk Hejl. Reklama zde. Your ad here.